ana sayfam yap künye e - mail
ANASAYFA BIYOGRAFI MAKALELER SIIRLER RSS AKIŞI ANKETLER VIDEOLAR İLETİŞİM
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İşte Bu Kişi Hep Alkışlanmıştır...
16 Şubat 2017, 09:12

İşte Bu Kişi Hep Alkışlanmıştır...

Sözü edilen bu kişi ta doğduğundan beri özel (!) bir kişidir. Ana kucağına düşer düşmez mızmızlığıyla herkesi rahatsız etmekle başlamıştır hayatına. Anne- babasına eziyet etmeyi bir meziyet saymıştır. Evini ve çevresini dağıtmayı da marifet bilmiştir.

Sözü edilen bu kişi ta doğduğundan beri özel (!) bir kişidir. Ana kucağına düşer düşmez mızmızlığıyla herkesi rahatsız etmekle başlamıştır hayatına. Anne- babasına eziyet etmeyi bir meziyet saymıştır. Evini ve çevresini dağıtmayı da marifet bilmiştir.
Okul çağları da çok gürültülü olmuştur. Arkadaşlarıyla itişip kakışması, öğretmenlerine karşı çıkışı ve sınavlarda kopya çekişi gözlerden kaçmamıştır.Gerçek hayata adımını atar atmaz çevresinde sivriliğiyle ün salmıştır. Yasalara karşı davranışları tüm adli makamlarca ‘ istenmeyen kişi’ olma vasfını kazandırmıştır kendisine. Her türlü yasadışı oluşumlarda boy göstermesi onun olmazsa olmazıdır. Rejimin tehlikede olduğunu öne sürerek ekmeğini yağlayıp yemesini bilmiştir. Rüşvet, iltimas, torpil temel ilkesi olmuş o kişinin. Yasadışı eylemler birincil adresidir.
Askerlik yaşının gelmesiyle askere gitmemek için olanca çabasını göstererek, uyduruk rapor alarak bu işin de üstesinden gelmiştir aklınca.
Çeşitli dalaverelerle bir iş kurmuş, işçisinin alın terini iç etmiş, ihalelere fesat karıştırmış, vergi kaçırmış, hayali şirketler oluşturarak devletten oldukça yüklü krediler almış ve sonunda şirketini batırarak devlete olan borcunu da ödeme külfetinden kurtulmuştur.
Seçim zamanlarında adaylara yakın mesafede durarak yine öncü olmayı başarmış, Alavere- dalaverelerle seçime gölge düşürücü çabalarıyla da seçimin şaibeli biçimde sonuçlanmasında etkin rol oynamıştır. Gün gelmiş, seçimlerde aday olmuş, yalanlarla-dolanlarla, yurttaşların duygularını sömürerek seçimi kazanmış, Yaptığı yeminin de arkasında durmamıştır.                                                                                            Gün gelmiş, ecelin tuzağına düşmüş. Sözde arkadaşları ve yandaşları çelenklerle ve alkışlarla bu kişiyi son yolculuğuna uğurlamışlar. Basında boy boy resimleri yer almış bu zatın. İşte bu kişi yaşamı boyunca hiçbir yurttaşlık görevini yerine getirmediği gibi, devletinin sülüğü olma başarısını da elinden bırakmamıştır. Her çıkışıyla yuhalanması gerekirken alkışlanmıştır. Evinde ve ofisinde plaketlerden ve belgelerden geçilememektedir. Umarım dünyada her kapıya uydurduğu anahtarını öteki dünyaya götürememiştir.

 

Bu içerik 2441 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Diğer Haberler

KONUK YAZARLAR

Hasan Avcı(İst) Hasan Avcı(İst)
Bayram Gelmiş Neyimize
Bilgehan Avcı Bilgehan Avcı
Paris'te Bir Bayram Sabahı
Tarkan Yılmaz Tarkan Yılmaz
Zehir ve Cevher
Muhammet Avcı Muhammet Avcı
Bu Güzellik Sürüp Gitsin
Hasan Avcı Hasan  Avcı
cânâ( şiir)
Kazım Avcı Kazım Avcı
Cumhuriyeti Anlamak
Miraç Avcı Miraç Avcı
Yüzümden düşen sanki bin parça

SİTE ANKET

Sizce bizler Batılı mı, yoksa Doğulu muyuz?