ana sayfam yap künye e - mail
ANASAYFA BIYOGRAFI MAKALELER SIIRLER RSS AKIŞI ANKETLER VIDEOLAR İLETİŞİM
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dünü Ne Çabuk Unuttuk
03 Eylül 2013, 15:03

Dünü Ne Çabuk Unuttuk

12 Eylül öncesini yaşayanlar unutmamışlardır.

12 Eylül öncesini yaşayanlar unutmamışlardır. Şehirlerin, caddelerin ve hatta sokajların bile ayrı görüşü taşıyanlarca sahiplenildiği, karşıt görüşlülerin değil geçmek, geçmeyi dahi hayal edemedikleri yıllardı o yıllar. Sağ- sol çatışmalarının yoğun olarak yaşandığ, her gün onlarca gencimizin kurşunlandığı, okullara karşıt görüşlü olanların sokulmadığı, okula gidenlerin ellerinde kitap değil bıçak, tabanca, satır ve zincirlerin olduğu, cenazelerin dahi karşıt görüşlüdür iddiasıyla Çoruh'a atıldığı, gazete okuyanların bile tartaklandığı günleri yaşadık.
Şimdi de aynı olaylar sergilenmeye çalışılıyor. Üniversitelerimiz bazı provakatörler tarafından 12 Eylül öncesinin o kanlı yuvalarına döndürülmek isteniyor.Geçen gün Akdeniz Üniversitesi'nde yaşananlar korkunun islık sesleridir. Biz bu filmi defalarca izledik. Her defasında önümüze konuyor. Dünü unutanlarımız olduğu sürece bu filmi defalarca seyrederiz. Çünkü yeryüzünde unutkanlık bakımından bir numarayız.Aileler çocuklarını bu konularda bilinçlendirmelidirler. Gençlerimiz ülkede huzuru bozmak isteyenlerin oyunlarına gelmemeliler. Ülkemizin bölünmesine çanak tutan bu tür davranış ve eylemlerden uzak durmalılar. Çünkü bu ülke bölünüp parçalanırsa gidecek bir yer yok. Atalarımızdan emanet olarak aldığımız bu cennet yurdu yavrularımıza teslim etmek görevi bize düşmektedir. Ulusal çıkarlarımız söz konusu olduğunda hepimiz yek vücut olmalıyız. Bölünmemiz yalnız ve yalnız dış güçlerin işline yarar. Oyuna gelmeyelim.
Bölücüler ülkemizin bölünmesi için her defasında ayrı ambalajla servis yapıyorlar hezeyanlarını. Önceleri ilerici- gerici, sağcı- solcu, alevi- sünni olarak başlattıkları faaliyetlerini şimdi de laik- antilaik noktasına taşıdılar. Amaç hep aynı ama araçlar farklı olarak varmak istedikleri hedeflerine varmak istiyorlar. Ülkenin bölünmesi noktasında hiç kimse haklı değildir. Düşmanlarımızın oyunlarının sahnelendiği arenalarda kimsenin figüran olması doğru olamaz.Bütün bu kötü amaçlı girişimler ülkemizin bölünmesi sonucunu doğurur. Aynı tarih, aynı yurt, aynı bayrak ve aynı inancı paylaşan bizler aynı ülkü etrafında kenetlenmeliyiz.Bakın Irak'a. Ülkelerini işgal edenlerle değil biribirleriyle savaşıyorlar. Bakın Filistin'e. Bakın Afganistan'a. Düşman ilk çağlardan beri uygulanagelen stratejiyi uyguluyor. Bu 'böl, parçala, yut^' stratejisidir. Oyuna gelmeyelim. BİR OLALIM, BİRLİK OLALIM, DİRLİK OLALIM.

Bu içerik 1048 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Diğer Haberler

KONUK YAZARLAR

Hasan Avcı(İst) Hasan Avcı(İst)
Bayram Gelmiş Neyimize
Bilgehan Avcı Bilgehan Avcı
Paris'te Bir Bayram Sabahı
Tarkan Yılmaz Tarkan Yılmaz
Zehir ve Cevher
Muhammet Avcı Muhammet Avcı
Bu Güzellik Sürüp Gitsin
Hasan Avcı Hasan  Avcı
cânâ( şiir)
Kazım Avcı Kazım Avcı
Cumhuriyeti Anlamak
Miraç Avcı Miraç Avcı
Yüzümden düşen sanki bin parça

SİTE ANKET

Sizce bizler Batılı mı, yoksa Doğulu muyuz?