ana sayfam yap künye e - mail
ANASAYFA BIYOGRAFI MAKALELER SIIRLER RSS AKIŞI ANKETLER VIDEOLAR İLETİŞİM
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Köyümüzün Politik Açılımı
11 Kasım 2014, 10:42

Köyümüzün Politik Açılımı

Şenlikteki hemşeri kalabalığını gören Hüseyin Avcı, konuşmasında şunları söyledi:


Köyümüz insanı da ileri demokratik toplumlar gibi demokrasiyi bir yaşam biçimi olarak özümsemiş fakat demokrasinin tüm nimetlerinden yararlanma konusunda ne yazık ki  iistenen düzeyde değildir. Yaklaşan genel seçimler de bu gerçeği ortaya koymaktadır. Hiçbir hemşerimizi aday adaylık konusunda vitrinde göremiyoruz. Yüzölçümü bakımından ülkemizin en büyük köyü olduğunu öne sürdüğümüz Yanıklı, siyasi arenada da yerini almalıdır. Hangi siyasi partiden olursa olsun, yeter ki bizden birileri TBMM’nin o ceylan derisi koltuklarında otursun.

    Geçmişte ‘Yanıklı Düşünceleri’ adlı şiirimde, 
‘Sıkmaktan yorulduk kemerimizi,
Defetmemiz için kederimizi,
Seçimlerde birkaç hemşerimizi,
Meclise sokalım Yanıklı’dan biz. ‘

                    Diye bir öneride bulunmuştum Ama gelin, görün ki hala bir adım atılmış değil. .Yine başkalarına oy verecek ve başkalarını alkışlamayı sürdüreceğiz. Bir işimiz olduğunda da başkalarına boyun bükeceğiz.  

                    Bilgilerim dahilinde ( adları hafızamda olmayanlar beni bağışlasınlar), köyümüzden şimdiye değin, Selami Altun kardeşimiz DSP’den Artvin İl Başkanlığını yapmış,,Habip Düzcan dayımız, Refah Partisinden Artvin Belediye Başkanı adaylığında bulunmuş, daha sonra Artvin İl Başkanı ve Fazilet  Partisinden ilk milletvekili adayımız olmuştur. Belediye meclis üyeliğine gelince, Akyazı’da Ahmet Avcı ve Arif Hikmet Düzcan, Artvin’de ise Özkemal Avcı köyümüzü temsil etmişlerdir. Hüseyin Düzcan ise AKP’den Sakarya’da il genel meclisi üyeliğine seçilmiş olup halen bu görevini sürdürmektedir.

             2008 Bahar Şenliğiydi. Rahmetli kaymakam Hüseyin Avcı da şenlikteydi. Şenlikteki hemşeri kalabalığını gören Hüseyin, konuşmasında şunları söyledi:

            _Bu kitleyi görünce birden bende milletvekili adayı olmak düşüncesi doğdu. Dedi. Allah ömür verseydi, O’nu o ceylan derili koltuklarda görmemiz işten bile değildi. Ama olsun, bir Hüseyin ölür, bin Hüseyin doğar. Yanıklının insanı, her işin üstesinden geldiği gibi, politikada da gücünü kanıtlamasını bilecektir.

               Köyümüz insanının politikaya uzak duruşundandır ki, her seçimde iktidarların oy deposu olmasına karşılık aldığı hizmet gözle görülür cinsten değildir. Her seçimde vaatler verilir fakat sözler unutulur ve umutlar bir başka bahara kalır. Öyle olmasa tüm kurumlarıyla Merkez ilçeye bağlı olduğumuz halde ormanlarımız Şavşat,’tan alınır, Artvin’e bağlanırdı.Köyümüzün yolu asfaltlanır, köye internet bağlanır ve yaylaya elektrik götürülürdü.. Şimdiye kadar yapılan hiçbir hizmet politikayla ulaştırılmamış, çevre köylere geldikten sonra bizim köye de geçerken uğramıştır.  Bu da politikanın bir lütfü olmasa gerek.

              Yaklaşan 12 Haziran seçimlerinde, insanlarımız oy için köye gelen politikacılardan kişisel değil, köye hizmet konusunda yol, köprü, fabrika gibi taleplerde bulunmalarını, gelecek hizmetten herkesin faydalanmasının sağlanması konusunda bilinçli davranmalarını öneriyorum. Bunların gerçekleşmesiyle de zaten iş ve aş sorunu kendiliğinden giderilmiş olur. Gelecek seçimlerin başta köyümüz Yanıklı’ya ve ülkemize. hayırlar getirmesi ve hiçbir olumsuzluk yaşanmadan gerçekleşmesi dileğiyle.

     

                                              Muhammet AVCI/ Mart-2011/ Sakarya

Bu içerik 1129 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Diğer Haberler

KONUK YAZARLAR

Hasan Avcı(İst) Hasan Avcı(İst)
Bayram Gelmiş Neyimize
Bilgehan Avcı Bilgehan Avcı
Paris'te Bir Bayram Sabahı
Tarkan Yılmaz Tarkan Yılmaz
Zehir ve Cevher
Muhammet Avcı Muhammet Avcı
Bu Güzellik Sürüp Gitsin
Hasan Avcı Hasan  Avcı
cânâ( şiir)
Kazım Avcı Kazım Avcı
Cumhuriyeti Anlamak
Miraç Avcı Miraç Avcı
Yüzümden düşen sanki bin parça

SİTE ANKET

Sizce bizler Batılı mı, yoksa Doğulu muyuz?