ana sayfam yap künye e - mail
ANASAYFA BIYOGRAFI MAKALELER SIIRLER RSS AKIŞI ANKETLER VIDEOLAR İLETİŞİM
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Bayram da Elini Öpemedim Ben Anne...
24 Mayıs 2020, 13:08

Bu Bayram da Elini Öpemedim Ben Anne...

Bayram, sevinç ve neşe harmanıdır. İnsanlar bayram günleri diğer günlere nazaran daha çok mutlu olurlar. Çünkü mutluluklar sevdiklerimizle paylaşılırsa artar ve değerlenir.

Bayram, sevinç ve neşe harmanıdır. İnsanlar bayram günleri diğer günlere nazaran daha çok mutlu olurlar. Çünkü mutluluklar sevdiklerimizle paylaşılırsa artar ve değerlenir.
Bayramlar sevdiklerimizle birlikte olursak güzel ve anlamlıdır. Gurbette yaşayanlar için bayramlar pek bir şey ifade etmez. İnsanı adeta hüzün kaplar gurbette. Sevdiklerinin özlemi içini yakar kavurur insanın. Bir kuş olup sıladaki evinin penceresine konup içeriye bakmak ister. Ama nafile…
Öyle dağıldık öyle dağıldık ki sormayın dostlarım, Annemiz babamız yanımızda olsa bile oğlumuz, kızımız, kardeşimiz bizden uzakta. Bir araya gelmek bugünkü ekonomik koşullara göre güç. Kaçımızın toplu bir aile fotoğrafı var?
Aslında anne ve babaları hayatta olanlar bu özlemi eğer içlerinde duyuyorlarsa hemen kanatlanmalarını öneririm. Çünkü öteki bayram kısmet olmayabilir. Gidemeyenler ise anne ve babalarına bir ‘alo’ desinler. Gönüllerini alsınlar.
Anne ve babaları hayatta olmayanlar da kabirlerini ziyaret edebilirler. Bayramda birlikteymişler gibi gönüllerini avuturlar. Ne diyelim? Hayat güzeldir, eğer ayrılıklar ve ölümler olmasa.
Bu kaçıncı bayram anne? Birlikte olamadığım, elini öpemediğim, bayramı gamlı- yaslı geçirdiğim? Dua ise dua, gönlümün dolusu dualar gönderiyorum. Resimlerini bulup bulup öpüp kokluyorum.
Bu Bayram da Elini Öpemedim Ben Anne…
Ekim 2013 Sakarya

Bu içerik 1446 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Diğer Haberler

KONUK YAZARLAR

Hasan Avcı(İst) Hasan Avcı(İst)
Bayram Gelmiş Neyimize
Bilgehan Avcı Bilgehan Avcı
Paris'te Bir Bayram Sabahı
Tarkan Yılmaz Tarkan Yılmaz
Zehir ve Cevher
Muhammet Avcı Muhammet Avcı
Bu Güzellik Sürüp Gitsin
Hasan Avcı Hasan  Avcı
cânâ( şiir)
Kazım Avcı Kazım Avcı
Cumhuriyeti Anlamak
Miraç Avcı Miraç Avcı
Yüzümden düşen sanki bin parça

SİTE ANKET

Şiirleri mi Makaleleri mi takip ediyorsunuz?